polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-04-01 ZUS dokonał pierwszych wypłat tzw. trzynastek dla emerytów

ZUS przesłał już pierwsze wypłaty tzw. trzynastek na konta. Trzynastki trafiają już do seniorów razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne blisko 9 mln Polaków.


Rządowe świadczenie w postaci trzynastej emerytury  to 1200 złotych brutto, czyli 981 zł „na rękę”.


Zakład prowadzi wypłaty zgodnie z planem – zapewniła  Iwona Kowalska – Matis, regionalny rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego.– Jutro, czyli 1 kwietnia, na kontach seniorów pojawią się pierwsze trzynastki. Na Dolnym Śląsku dostanie je prawie 700 tys. osób. Oczywiście nikt nie musi w tym zakresie nic robić, gdyż są to wypłaty z automatu. Nie składamy wniosków. Każdy, kto otrzymuje od nas emeryturę lub rentę, otrzyma także trzynastkę – podkreśliła Iwona Kowalska – Matis.Warto przypomnieć, że o pieniądze z kwietniowego dodatku nie muszą się martwić osoby z długami. Trzynastki nie podlegają zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafią na konto bankowe.


Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne będzie mieć specjalny opis, dzięki czemu będzie je łatwo rozpoznać w przelewach i nie zostanie zajęte przez komornika.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP