polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-04-01 Premier ogłosił kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa

Premier ogłosił kolejne decyzje dotyczące obostrzeń. Chcemy wypłaszczać krzywą przyrostu zakażeń – powiedział Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


Restrykcje to m.in. limit 3 osób przy jednej kasie, a przed sklepem będzie obowiązek nakładania rękawiczek. W weekendy zostaną zamknięte markety budowlane, otwarte pozostaną placówki spożywcze i apteki.


Nieczynne będą też wypożyczalnie rowerów miejskich. Musi być zachowany dystans społeczny na ulicach – pojawią się ograniczenia w dostępie do parków i miejsc rekreacji.


Aby chronić seniorów, sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godz. od 10.00-12.00 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia – oświadczył premier.


Mateusz Morawiecki poinformował też o rozszerzeniu formuły kwarantanny.– Wiemy od Głównego Inspektora Sanitarnego, że z całą pewnością dzisiaj wewnątrzdomowa kwarantanna jest jednym z rozsadników poziomej transmisji choroby. W związku z tym od dzisiaj osoby, które zostaną poddane kwarantannie – codziennie wjeżdżają do naszego kraju osoby z zewnątrz, zza granicy i wśród tych osób często pojawia się koronawirus – taka osoba będzie poddana całkowitej izolacji na dwa tygodnie, również izolacji od swojej rodziny, od swoich bliskich, albo jeżeli zostanie podany przez nią adres w kraju w Polsce, to wszyscy domownicy muszą być poddani również kwarantannie co najmniej dwutygodniowej. Jest to rozszerzona formuła kwarantanny – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.Obostrzenia objęły również miejsca pracy. Premier ogłosił, że należy organizować pracę tak, aby zachować półtora metra dystansu i obowiązkowo wyposażyć pracowników w środki do dezynfekcji.


W Polsce potwierdzono dotąd 2132 przypadki zakażenia koronawirusem. 31 osób chorych zmarło.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP