polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-04-01 Rusza akcja modlitewna za ministra zdrowia i służbę zdrowia

Rusza akcja modlitewna za ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i medyków. Włączają się w nią liczne ogólnopolskie organizacje.


Epidemia koronawirusa to sytuacja, która zagraża życiu i zdrowiu każdego człowieka, również tym, którzy codziennie niosą pomoc zarażonym.


W tym czasie warto otoczyć modlitwą służby medyczne i ministra zdrowia, który każdego dnia podejmuje trudne decyzje, by ograniczyć skalę epidemii. Do udziału w akcji zachęcają między innymi Stowarzyszenie Żywego Różańca, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.


Krajowy Moderator Żywego Różańca ks. dr Jacek Gancarek podkreśla, że życie to największy dar od Boga.– W jakiś sposób naszą modlitwą chcemy wesprzeć tych, którzy podejmują wielką troskę o dar życia człowieka. Chcemy otoczyć szczególną opieką pana ministra po to, żeby w tej walce o nasze życie i zdrowie był jednoznaczny, zdeterminowany oraz by miał za sobą rzeszę ludzi wspierających jego działania, które mają pomóc życiu i zdrowiu człowieka. Jego postawa jest pełna pokory i wiary w to, co robi. Jest osobą bardzo kompetentną – wskazuje ks. dr Jacek Gancarek.Ks. dr Jacek Gancarek dodaje, że modlitwa to wielka siła naszego narodu i łaska, którą Bóg zsyła na nas i na tych, za których się modlimy.


Podkreśla, że aby włączyć się w inicjatywę, wystarczy odmówić w intencji służb ratujących życie i ministra zdrowia jedną dziesiątkę różańca dziennie.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP