polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-03-31 Oszuści wykorzystują czas pandemii

Trudną sytuację związaną z koronawirusem próbują wykorzystać oszuści. Z dnia na dzień rośnie szczególnie liczba ataków i wyłudzeń w internecie.


Cyberprzestępcy wykorzystują ogromne zainteresowanie tematem koronawirusa, aby wyłudzić dane od osób chcących dowiedzieć się więcej o aktualnym kryzysie. Najczęściej oszuści podszywają się pod instytucje zaufania publicznego takie jak banki, urzędy państwowe, centralne czy lokalne.– Oszuści działają też w internecie, oferując te same produkty na różnego rodzaju portalach, aukcjach internetowych. Możemy też otrzymać SMS bądź e-mail na nasz telefon, w których załączony jest link, po otworzeniu którego rzeczywiście możemy stracić pieniądze – podkreślił insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.Jeśli klikniemy w taki link załączony do wiadomości, przestępcy mogą wyłudzić od nas login i hasło do bankowości internetowej czy kody autoryzacyjne.– Nie powinniśmy także nikogo wpuszczać do domu. Zwłaszcza osób, które powołują się na służby sanitarne, że na przykład przeprowadzają odkażanie mieszkania – wskazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.Gdzie zatem szukać wiarygodnych informacji na temat koronawirusa?– Jedyne wiarygodne informacje, które możemy otrzymać na temat koronawirusa to są strony internetowe Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Głównego Inspektoratu Sanitarnego – dodał insp. Mariusz Ciarka.Każdy kto padł ofiarą oszustwa, powinien to jak najszybciej zgłosić do najbliższej jednostki policji.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP