polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-03-31 Walka z koronawirusem - za nami tragiczny weekend

Za nami tragiczny weekend. Nie żyją kolejne osoby. Koronawirus zbiera w Polsce dalsze żniwo. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni pojawiło się prawie pół tysiąca nowych zakażeń. Wiele osób nie stosuje się do zaleceń, narażając siebie i innych. Czy będą nowe ograniczenia? Zdania w rządzie są podzielone.


Mimo społecznej kwarantanny i wielokrotnego apelowania o to, by zostać w domu, wiele osób nie stosuje się do zaleceń.


Na ulicach między innymi Warszawy widzimy tłumy osób – spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów i rodziny z dziećmi. Każda z tych osób może zarazić się koronawirusem lub zarazić innych.– Musimy bardzo uważać. Nic nie jest dokończone, nic nie jest optymistyczne, raczej musimy spodziewać się pogłębienia tych problemów, bo tak wszędzie jest dookoła. Widzimy to i obserwujemy, będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy – mówił w Polsat News wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.Z kolei wicepremier Jacek Sasin nie przewidywał dalszych ograniczeń. Apeluje jednak o rozsądek i stosowanie się do obecnie obowiązujących rozporządzeń.– Apelujemy do samorządów, które mają możliwość zamykania tego typu miejsc jak parki, ogrody publiczne, bulwary czy takie miejsca, gdzie tradycyjnie spotykają się mieszkańcy, to po pierwsze. Po drugie, możemy apelować o to, by przestrzegać tych przepisów, bo tu chodzi o bezpieczeństwo każdego z nas – podkreślał w Polsat News wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.Każdego dnia przybywa coraz więcej chorych. To już nie pojedyncze przypadki, a fala zarażeń. Tylko w ciągu ostatniego weekendu zdiagnozowano w Polsce prawie pół tysiąca nowych przypadków.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP