polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-03-31 Straż Pożarna apeluje o to, by nie wchodzić bez potrzeby do lasów

Od początku roku doszło do ponad 5 tys. podpaleń traw i ponad 360 pożarów lasów. Większość z nich miała miejsce w marcu – informuje Państwowa Straż Pożarna.


Od początku miesiąca do pożarów lasów strażacy wyjeżdżali ponad 250 razy. Najwięcej interwencji było w województwie mazowieckim, dolnośląskim i świętokrzyskim. W marcu odnotowano też 4 100 podpaleń traw.


Rzecznik prasowy komendanta głównego PSP kpt. Krzysztof Batorski wskazał, że wczesna wiosna sprzyja pożarom. Strażacy apelują o ostrożność.– Marzec jest decydujący. Obniża się wilgotność ściółki, obniża się wilgotność terenów trawiastych i nieużytków, wzrasta temperatura powietrza i dochodzi do większej ilości pożarów. Apelujemy, by nie wchodzić do lasów, aby nie rozpalać ognisk blisko lasów, wśród traw, nieużytków. Na pewno nie jest wskazane wjeżdżanie do lasu pojazdem z silnikiem spalinowym. Najlepszą metodą ochrony lasu jest nasza nieobecność tam, szczególnie teraz, kiedy mamy do czynienia z akcją #zostańwdomu – podkreślił kpt. Krzysztof Batorski.Od 13 marca trwa kampania informacyjna pod hasłem „STOP pożarom traw”, która ma uświadamiać o stratach wynikających z ich podpalania. Kampanię prowadzi MSWiA we współpracy z Lasami Państwowymi.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP